İlanlar

WIN EURASIA 2018

We Shared Our Experience about the "Digital Transformation Process at Cimtas" in the Digital Factory & IIoT Panel

This year, 6 trade fairs came together at WIN EURASIA 2018, Istanbul between the dates of March 15-18. Exhibitors and visitors were given a unique opportunity to showcase and experience the 360° Manufacturing Industry.

The Digital Factory & IIoT Panel was held on the 16th of March, and was attended by sector leaders, Çimtaş, Intel, Amazon Web Services and Carrefoursa. The topics discussed included the development of Industry 4.0 in Türkiye, the contributions of digitalization to the economy and production, and the effects of Industry 4.0 on industrial efficiency.

During the panel, Onur Öztürk, Cimtas’ Precision Machining Deputy General Manager, gave information about Çimtaş’ award-winning Digital Transformation Project and the Company’s perception of Industry 4.0.

"Bu yıl 6 ticari fuarın bir araya geldiği WIN EURASIA 2018 Fuar ve Konferansı 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Alanı’nda gerçekleşti. Fuar kapsamında, katılımcılar ve ziyaretçiler 360° İmalat Sanayini teşhir ve tecrübe etmek için benzersiz bir fırsata sahip oldu."

16 Mart’da Çimtaş, Intel, Amazon Web Services ve Carrefoursa gibi sektör öncüsü firmaların katılımıyla gerçekleşen Digital Factory & IIoT Panel” inde endüstri 4.0’ın Türkiye’deki gelişimi, dijitalleşmenin ekonomi ve üretime katkıları ve sanayii verimliliğinde endüstri 4.0′ ın etkileri konuşuldu.

Oturum süresince Çimtaş Hassas İşleme Şirketi’mizin Genel Müdür Yardımcısı Onur Öztürk Çimtaş’ın Endüstri 4.0’a bakış açıçısı ve “2017 Yılı’nın En İyi Operasyonel Mükemmellik” ödülünü de alan “Çimtaş Dijital Dönüşüm Projesi” hakkında bilgi verdi.

İlanlar